Každá maminka miluje své dítě ze všeho na světě nejvíce. Je to přirozené, lidské a typicky „maminkovské“, pořád se starat o vše, co patří do života jejího dítěte. Je to však tolerované spíše maminkám, které mají malé děti, ovšem když jste už dospělá osoba, které maminka pořád stojí za zády a do všeho vám kecá, už je situace poněkud úmorná nemyslíte?
Ne každá rada, je opravdu drahá
Přijmout radu od svých rodičů by mělo každé dítě. Dospělý člověk si však už chce dělat věci po svém a nejraději tak, aby mu do toho nikdo nekecal. Rady maminky jsou pokládané za nejdražší díky jejím zkušenostem, praxi a znalostem. Vy jste ale přece už dospělá žena, která nepotřebuje poslouchat, jak špatně jste uvařila polévku (protože jste do ní nedala libeček) nebo to, jak máte doma uklizeno, že je lustr zapadlý prachem. Jsou i mámy, které jsou dotěrné a mají potřebu pořád napomínat a poukazovat na chyby, které se ovšem jako chyby ani jevit nemusí.
Jak vysvětlit mamince, že jí je už příliš
Někdy jen ze samotné slušnosti, ženy trpí svým matkám to, jak se o vše kolem nich a jejich způsobu života zajímají. Je to sice hezké a úctyhodné, ovšem stojí to nějaké nervy a kopec poznámek, které si raději nechávají pro sebe. I přítomnost matky, které je všude plno může být stresující a vyčerpávající. V neposlední řadě na to může časem upozornit váš partner a váš vztah se může zásadně zdramatizovat. Nebo v horším případě si s všude přítomnou maminkou ani žádného muže nenajdete, protože každý chlap předem před takovou tchyní vezme nohy na ramena.
Jasně, stručně a zdvořile:
· Poproste maminku o špetku soukromí (klidně i o velkou špetku).
· Poděkujte za názor, ale vysvětlete jí, že si to raději chcete dělat vše jinak.
· Dejte jí nové obzory v tom duchu, že jí ukážete, jak si věci chcete dělat vy.
· Neustupujte vždy, když vidíte, že ji to může ranit, takhle byste nikdy nedocílila svého!
· Mějte ji ráda a zvěte ji na návštěvu kdykoliv chcete, ale dejte jí na známost, že v domě, kde žijete jste svou paní vy.