Určitě jste už uhodli, že oním kámenem úrazu je tvrdohlavost, se kterou je po vás YouTube aplikací vyžadováno, abyste během přehrávání sledovali jenom a pouze ji. Pokud byste otevřeli jakoukoliv jinou, přehrávání se zastaví. To samé se stane ve chvíli, kdy vypnete displej telefonu. Přečíst si email při poslechu oblíbeného songu z tohoto videoportálu? Vyloučeno. Napsat při něm SMS? Ani to nezkoušejte.
Jako bonus musíte pokaždé, když během přehrávání sáhnete někam vedle, znovu daný song pustit klepnutím na tlačítko play. Hudbymilovní uživatelé, kteří nejsou v této hře nervů dostatečně trénovaní, propadají infarktu a baterie mobilu úpí, ale oficiální verze aplikace vám tady ze svrabu a neštovic nepomůže a na pozadí zkrátka nehraje.
Zlaté ručičky, chytré hlavičky
Na internetu najdete spoustu návodů na to, jak aplikaci účinně „přečůrat“ tak, aby běžela i na pozadí nebo při vypnuté obrazovce, obyvatelé USA mají dokonce možnost pořídit si placenou verzi, která těmito problémy netrpí a netrápí. V naší kotlině ale taková možnost není.
Můžeme tedy říci, že možnosti tu jsou, a to včetně detailních návodů. Pokud tedy chcete, nějakým způsobem si hudbu z YouTube na pozadí spustíte, ať už v Androidu nebo iOSu. Musíte si k tomu ale pomoci sami, protože aplikace vám takovou možnost prostě nenabízí.
Že by zapomněli?
Podívejme se ale na to, proč tento problém stále trvá a nikdo se nemá k jeho vyřešení. Že by tvůrci na tuto možnost zapomněli? Nestojí jim snad spokojenost uživatelů za trochu práce navíc? Odpově je mnohem prozaičtější: i tady za to může reklama. Obsah videoportálu sice máte k dispozici zdarma, ovšem s tím „drobným“ detailem, že jeho provoz, platy zaměstnanců a spokojený život šéfů platí pilně zobrazovaná a stejně tak nenáviděná reklama.
Pokaždé, když spíše více než méně nechtěně shlédnete alespoň malý kousek komerčního spotu, nalepeného k tomu, co vás zajímá, pomáháte firmě YouTube k větším ziskům. A protože inzerující firmy platí za to, že jejich skvělý produkt v takovém videu uvidíte, místo abyste o něm pouze slyšeli, je přímo elementárně důležité, abyste měli kromě zvuku puštěný i obraz. A právě k tomu jste na svém mobilu aplikací nuceni.